Toimipaikat

Hallinto ja myynti

Ville Silvasti 
Toimitusjohtaja

+358 400 704 460
ville@silvasti.com

   

 

Hannu Vuorinen 
Kehitysjohtaja

+358 400 640 624
hannu.vuorinen@silvasti.com

 

Annika Huusko 
Myynti & Markkinointi

+358 40 129 2500
annika.huusko@silvasti.com

 

Mikko Lietosaari 
Head of sales

+358 40 502 0041
mikko.lietosaari@silvasti.com

   

 

Mikko Ruohoranta 
Projektipäällikkö, Projektilogistiikka ja huolinta

+358 40 487 1010
mikko.ruohoranta@silvasti.com

 

Juha Simola 
Projekti-insinööri

+358 40 518 0303
juha.simola@silvasti.com

 

Olga Manukhina 
Myyntipäällikkö
VENÄJÄ

+7 921 0924567
olga.manukhina@silvasti.com

Tuulivoima

Jakob Antonsen 
Myyntipäällikkö

+45 22 28 43 86
jakob.antonsen@silvasti.com

   

Joakim Jensen 
Projektipäällikkö

+45 31 81 05 05
joakim.jensen@silvasti.com

   

Kimmo Saukkonen 
Projektipäällikkö

+358 400 359 796
kimmo.saukkonen@silvasti.com

  

 

Projektihallinto ja liikenteenhoito

Esa Liikanen 
Kuljetuspäällikkö
JYVÄSKYLÄ

+358 400 933 280
esa.liikanen@silvasti.com

 

Niina Lomakka 
Liikenteenhoitaja
JYVÄSKYLÄ

+358 40 737 6098
niina.lomakka@silvasti.com

 

Jari Sihvonen 
Kuljetuspäällikkö, Erikoiskuljetukset Pohjoismaat
JYVÄSKYLÄ

+358 40 480 8012
jari.sihvonen@silvasti.com

 

Vesa Iivonen 
Liikenteenhoitaja

HELSINKI

+358 40 726 6452
vesa.iivonen@silvasti.com

 

Henrik Laihanen 
Työnjohtaja
PORI

+358 50 545 0403
henrik.laihanen@silvasti.com

Petri Junttila
Työmaapäällikkö

JYVÄSKYLÄ

+358 40 671 9866
petri.junttila@silvasti.com

  

Taloushallinto

Leena Kumpulainen 
Controller

+358 40 808 5485
leena.kumpulainen@silvasti.com

 

Jenni Viitanen 
Talousassistentti

+358 40 132 5507
jenni.viitanen@silvasti.com

  

Korjaamo

Jouko Kovanen 
Korjaamopäällikkö

+358 45 132 5101
jouko.kovanen@silvasti.com

Hallitus

Jukka Silvasti 
Hallituksen puheenjohtaja

Ville Silvasti 
Hallituksen jäsen

Pentti Juhani Hintikka
Hallituksen jäsen

Arje Rimón
Hallituksen jäsen

Hanna Silvasti
Hallituksen jäsen

Panu Silvasti 
Hallituksen jäsen