Uudistuksia Silvastilla

11.11.2015

Lokakuun alusta Silvastin omistukseen siirtynyt Nurminen Logistics Heavy on nyt viralliselta nimeltään Silvasti Heavy Oy. Yrityksen toiminta jatkuu samanlaisena, joskin yhdistettyjen resurssien ansiosta Silvastin kokonaispalveluvalikoima ja -taso paranee tuoden jokapäiväiseen toimintaan entistä enemmän joustavuutta.

Kuljetusliike Ville Silvasti Oy ja Silvasti Heavy Oy toimivat jatkossa tiiviisti yhdessä Pohjoismaiden johtavina tekijöinä erikoiskuljetuksissa sekä projektilogistiikassa. Silvasti Heavyn henkilöstön matkapuhelinnumerot säilyvät ennallaan ja vain sähköpostiosoitteet muuttuvat.

Silvasti Heavyn yhteystiedot 1.10.2015 alkaen:

Myynti
Mikko Lietosaari, myyntipäällikkö, mikko.lietosaari(at)silvasti.com, 040 502 0041
Mika Kangasniemi, myyntipäällikkö, mika.kangasniemi(at)silvasti.com, 050 545 0587
Hannu Vuorinen, kehitysjohtaja, hannu.vuorinen(at)silvasti.com, 0400 640 624

Liikenteenhoito
Esa Liikanen, kuljetuspäällikkö, esa.liikanen(at)silvasti.com, 0400 933 280
Niina Keskustalo, liikenteenhoitaja, niina.keskustalo(at)silvasti.com, 040 737 6098
Vesa Iivonen, liikenteenhoitaja, vesa.iivonen(at)silvasti.com, 040 726 6452
Henrik Laihanen, työnjohtaja, henrik.laihanen(at)silvasti.com, 050 545 0403

Postiosoite
Silvasti Heavy Oy
Kiilatie 1
40320 Jyväskylä
www.silvasti.com

Lisätietoja antavat:

Ville Silvasti
toimitusjohtaja, Kuljetusliike Ville Silvasti Oy 
+358 (0) 400 704 460 
ville.silvasti(at)silvasti.com

Hannu Vuorinen
kehitysjohtaja, Silvasti Heavy Oy
+358 (0) 400 640 624 
hannu.vuorinen(at)silvasti.com