Toimipaikat

JOHTO ja myynti

Ville Silvasti 
Toimitusjohtaja

+358 400 704 460
ville@silvasti.com

   

 

Jani Liimatainen
Varatoimitusjohtaja

+358 40 712 3666
jani.liimatainen@silvasti.com

 

Lauri Riipinen
Kehitysjohtaja

+358 50 311 0360
lauri.riipinen@silvasti.com

 

Hannu Vuorinen 
Vice President, Heavy Segment

+358 400 640 624
hannu.vuorinen@silvasti.com

 


Myyntipäällikkö

+ 358 400 237 341
kerttu@silvasti.com

 

Mikko Ruohoranta 
Projektipäällikkö, Projektilogistiikka ja huolinta

+358 40 487 1010
mikko.ruohoranta@silvasti.com

 

Annika Huusko 
Prosessinhallintapäällikkö

+358 40 129 2500
annika.huusko@silvasti.com

 

Hanna Silvasti
Brändi ja markkinointi

+358 400 737 010
hanna.silvasti@silvasti.com

 

Mikhail Itkin
Kuljetusosaston johtaja

VENÄJÄ

+ 7 921 903 0988

mikhail.itkin@silvasti.com

Olga Manukhina 
Pääjohtaja, Venäjä

VENÄJÄ

Äitiyslomalla

Tuulivoima

Jakob Antonsen 
Myyntipäällikkö

+45 22 28 43 86
jakob.antonsen@silvasti.com

   

Joakim Jensen 
Projektipäällikkö

+45 31 81 05 05
joakim.jensen@silvasti.com

   

Kimmo Saukkonen 
Projektipäällikkö

+358 400 359 796
kimmo.saukkonen@silvasti.com

  

 

Projektihallinto ja liikenteenhoito

Esa Liikanen 
Kuljetuspäällikkö

JYVÄSKYLÄ

+358 400 933 280
esa.liikanen@silvasti.com

 

Vesa Iivonen 
Liikenteenhoitaja

HELSINKI

+358 40 726 6452
vesa.iivonen@silvasti.com

 

Mika Salovaara
Liikenteenhoitaja

JYVÄSKYLÄ

+358 40 502 0041
mika.salovaara@silvasti.com

 

Ilkka Nummi
Liikenteenhoitaja, harjoittelija

JYVÄSKYLÄ

+358 40 120 7965
ilkka.nummi@silvasti.com

 

 

Jari Sihvonen 
Kalustopäällikkö

JYVÄSKYLÄ

+358 40 480 8012
jari.sihvonen@silvasti.com

 

 

Juha Simola 
Projekti-insinööri

 

+358 40 518 0303
juha.simola@silvasti.com

 

 

Henrik Laihanen 
Työnjohtaja

PORI

+358 50 545 0403
henrik.laihanen@silvasti.com

Petri Junttila
Työmaapäällikkö

JYVÄSKYLÄ

+358 40 671 9866
petri.junttila@silvasti.com

  

Taloushallinto

Leena Kumpulainen 
Controller

+358 40 808 5485
leena.kumpulainen@silvasti.com

 

Jenni Viitanen 
Talousassistentti

+358 40 132 5507
jenni.viitanen@silvasti.com

  

Korjaamo

Jouko Kovanen 
Korjaamopäällikkö

+358 45 132 5101
jouko.kovanen@silvasti.com

Hallitus

Ville Silvasti 
Hallituksen puheenjohtaja

Pentti Juhani Hintikka
Hallituksen jäsen

Arje Rimón
Hallituksen jäsen

Mikael Schmidt
Hallituksen jäsen

Hanna Silvasti
Hallituksen jäsen

Jukka Silvasti 
Hallituksen varajäsen

Panu Silvasti 
Hallituksen jäsen